Önemli

Sitemiz çok sayıda siber saldırı girişimlerine maruz kalmaktadır , Hür Düşünce ekibi olarak siz değerli takipçilerimiz için bizler bu tip durumlar için tüm önlemleri almış bulunmaktayız fakat önlemleri alırken ne kadar özen göstersek de sonuçta bunlar da kul yapısıdır gözümüzden kaçmış olan birtakım şeyler olabilir ; bundan mütevellit site forumumuza kayıt olurken lütfen ana e mail hesabınızı ve sürekli kullandığınız şifrelerinizi kullanmayın , bu tip işler için ikincil bir e mail oluşturun.

Site yetkilileri sizinle olağanüstü bir durum olmadığı sürece iletişime geçmez , kendisini site yetkilisi olarak tanıtıp sizden kişisel bilgilerinizi isteyenlerden uzak durun.

Kötü niyetli kişilerin , kolluk kuvvetlerinin ve istihbarat servislerinin ağ trafiğini izlemesine karşı destekçilerimize Tor tarayıcı (The Onion Router) veya I2P (The Invinsible Internet Project) tavsiye ediyoruz.

Tor tarayıcı(indirme bağlantısı)

I2P[indirme bağlantısı(Ülkemizde erişim engellidir ; VPN veya Tor ile linke girip indirebilirsiniz.)]

Sitemizdeki herhangi bir linke tıklamadan önce güvenilir bir VPN , Tor veya I2P bağlantısının çalışır vaziyette olduğuna emin olun.

Gizlilik gerektiren konuşmalarınız için kesinlikle Whatsapp , Signal , Telegram gibi mesajlaşma uygulamalarını kullanmayınız , tüm bu uygulamalar sizlerin loglarınızı kaydeder ve attığınız mesajların tamamının bir nüshasını kendi serverlerinde de siz silseniz dahi depolar ve kasıtlı olarak mesajlarınızı şifreleme güçleri düşürülmüştür (Telegramda varsayılan olarak sohbetler şifrelenmez bile bunu sizin ayrıca etkinleştirmeniz gerekir.) . Bu saydığım servisler yerine siz değerli takipçilerimize gizlilik gerektiren konuşmalarınız için Pidgin uygulamasını , uygulama içerisinde mesaj protokolü olarak XMPP/Jabber servisleri kullanmanızı ve OTR (Off the Record Messaging) i etkinleştirmenizi tavsiye ediyoruz.

.onion ve .i2p sitelerimizi tamamlamamız doğrultusunda çalışmalarımız devam etmektedir ; hazır olduklarında bağlantıları siz değerli takipçilerimiz ile paylaşacağız.

Bağış yapmak isteyen destekçilerimize takip edilmesinin mümkün olmamasından ötürü (XMR) tavsiye ediyoruz.