Kategoriler
Blog

Başıboş Köpekler ve Mama Lobisi

Geçtiğimiz günlerde bir haber okudum ; haberde kızına başıboş köpeklerin saldırması sonucu kızını kurtarmak için harekete geçen baba muhtemelen bir cisme takılıp kucağındaki bebeği ile birlikte yere düşüyor , olay sonucunda hem saldırıya uğrayan kız hem baba hem de babanın kucağındaki bebek yaralanıyor… ve akıllarda yine aynı soru : Ne zaman bitecek bu sokaklardaki köpek terörü?

Haber sitelerine ve televizyon haberlerine yansıdığı kadarı ile her hafta 1-2 farklı konumda ciddi yaralanmalı ve ölümlü köpek saldırıları yaşandığını görüyoruz , bu durum siz değerli takipçilerimize korkunç gelebilir şimdi sizlere daha da korkunç kısmını söyleyeceğim , bir de bunun bilinmeyen haberlere yansımayan tarafı var. Hür Düşünce ekibi olarak yaptığımız araştırmaya göre son 15 yılda Ülkemizde 2 milyona yakın köpek saldırısı gerçekleşmiş , tarihler günümüze yaklaştıkça köpek saldırılarının sıklıklarının arttığını görüyoruz(2021 yılında 300 bin kişi köpek saldırıları sonucu hastaneye başvurmuş.). 2021 den günümüze kadar köpeklerin saldırması sonucu yaklaşık 70 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini binlercesinin ciddi şekilde yaralandığını görüyoruz.

Durum göründüğünden de çok daha ciddi. Fakat bu sorunu çözmek amacı ile hiçbir adım maalesef ki atılamıyor bunun en önemli sebebi Mama Lobisi , ekseriyeti CHP zihniyetine mensup köpektapar vatandaşlar ve Ülkemiz sınırları dışında ikamet eden bir takım kişilerdir. İsterseniz bu konuyu biraz daha irdeleyelim , Mama Lobisi nasıl çalışır?

Mama Lobisinin Çalışma Prensibi:

1- Daha fazla mama satışı yapmak için sokak köpeklerinin üremesini sağlamak.

2- Belediyeler sokak hayvanlarının bakımına yetişemediği için sokaklardaki köpekler hastalıklı , sefil bir yaşam geçirsin fakat bu sokak köpeği güzellemesi yapan Mama Lobisi’nin zerre umurunda olmasın çünkü umurlarında oldukları tek şey daha fazla mama satarak daha fazla para kazanmak .

3- Sunulan her çözüm önerisine kendilerine hayvansever diyen  köpektapar militanları öne sürmek bu militanların kitle iletişim araçlarını kullanarak kamuoyu oluşturması köpek sorunun bu şekilde çözüme kavuşturulmasını engellemek.

Bazı dış güçler ve istihbarat servisleri tarafından fonlanan dernek görünümlü beşinci kol faaliyeti cepleri, hayvansever kılığındaki  köpektapar tipleri öne sürmek ve kışkırtmak için akla hayale gelmeyecek şeyler yapabilir. Mesela köpekler tarafından saldırıya uğrayan kızın ailesine dava açabilir. Görsel

Görselde gördükleriniz şaka gibi fakat doğru. Köpekler tarafından saldırıya uğran kızın ailesine dava açarlar ve hayvansever kılığındaki köpektapar tipleri ön saflara sürerler.

Gelelim konunun diğer ayakları olan CHP zihniyetine mensup vatandaşlar ve yurt dışında ikamet eden bir takım kişilere. Bu zihniyetteki kişilerin yaşlısı da genci de aynıdır aşırı alkol ve uyuşturucu madde tüketimine bağlı olarak beyinleri nöronların sinaps yapmayı durdurduğu tabiri caizse et beyinli kişilerdir. Bu güruh yukarda bahsetmiş olduğum Mama Lobisinden güç alarak somut hiçbir çözümü kabul etmez , genellikle söyledikleri şey ”hayvan dostlarımıza 5 yıldızlı barınaklar açarak ömürleri boyunca oralarda ikamet etmelerini sağlayalım.” veya ”patili dostlarımız da bizler gibi canlılar onlar da özgürce yaşamayı hak ediyorlar onları barınaklara kapatmak insanlık dışıdır , sokaklarda özgürce yaşamalılar , eğer patili dostlarımızı sinirlendirecek birşey yapıp onların size tepki vermesini sağladıysanız (bu kısım çok önemli ; bu güruh köpektaparlıkta son seviyedir bu kişilere göre köpekler sizlere durup dururken kesinlikle saldırmaz , siz mutlaka onları sinirlendirecek birşey yapmışsınızdır köpek de kendini koruma ihtiyacı hissetmiştir.)bu durumlara karşı yanınızda mama taşıyın eğer size hamle yapacak olursa ona mama verin.” safsatalarından başka birşey söyleyemezler. Buradan köpektaparlık yapan CHP zihniyetine sahip kişilere sesleniyorum.

Bir gün olsun orada yaşamak için herşeyi yapacağınız ABD de sokaklarda köpek var mı?

Çok sevdiğiniz , oranın milletinin kölelik yapmak pahasına gitmek istediğiniz Birleşik Krallık’ta sokaklarda köpek var mı?

Bir şekilde turist olarak gireyim de sonra geri dönmem kaçak yaşarım oralarda dediğiniz Avrupa ülkelerinde sokaklarda köpek var mı?

Tabii ki yok , fakat siz her konuda olduğu gibi bu konuda da milletimizin ayağına pranga oluyorsunuz , hem bireysel olarak , hem de kontrolünüzdeki belediyeler vasıtasıyla Mama Lobisi ile birlikte hareket edip sorunların çözümlerini engelliyorsunuz.

Son olarak yurtdışında ikamet edip de bu durumu destekleyenler var , sokaklarında bir tane köpek olmayan ABD , Birleşik Krallık , Avusturalya ve Avrupa’da yaşayan bazı gerizekalılar da sosyal medya üzerinde köpek çığırtkanlığı yapmaktadır. Sokak köpekleri barınaklara gitmesin diye var gücüyle sosyal medyada propaganda yapan bu kitleleri görünce insan gerçekten hayret ediyor. Sokakları tertemiz olan ve bir tane hayvanın sokakta olmadığı, olursa da belediye tarafından öldürüldüğü Avrupa’da yaşayıp Türkiye’de sokak hayvanları için çığırtkanlık yapmanın elle tutulur bir izahı yok. Sokak köpekleri her gün birilerini parçalıyorken küçük çocuklar bakkala bile gitmeye korkarken, koca adamlar köpekler tarafından saldırıya maruz kalırken köpeksiz Avrupa’nın temiz sokaklarında yaşayıp sokak hayvanları seviciliği yapmak operasyon çocukluğundan başka bir şey değildir.

Gelelim çözüm önerilerine… Köpektapar romantiklerin bu zamana kadar önerdiği çözümlerin ne kadar başarılı olduğunu gördük(bir muhitteki köpekler eğer ki şikayet edilirse kısa bir süreliğine barınağa al barınakta sözde kısırlaştır besle büyüt küpele sonra bir daha sokağa sal ; eğer ki o muhitteki köpekler şikayet edilmiyorsa zaten birşey yapmaya gerek yok ”patili”dostları orada özgürce yaşamaya devam etsin.). Sokaklardaki köpek sorunun tek çözümü ister kabul edin ister etmeyin tek çözümü 1910 , 1.Dünya Savaşı yılları ve 1932’de yapıldığı gibi köpeklerin tamamının öldürülmesidir. Romantikliğin alemi yok , sokaklardaki tüm köpeklerin canının değeri ; köpeklerden korktuğu için sokağa çıkamayan çocuklardan , köpekler tarafından saldırıya uğrayıp vücudunda kalıcı hasar kalmış insanlardan köpekler tarafından aile üyeleri sevdikleri çocukları parçalanan insanların yaşadıklarından daha değerli değildir. Buradan Reisimize, Devletimizin Başı , Ümmetin Lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a çağrımız lütfen halk olarak bizim sesimizi duyması artık bu Mama Lobisi ve köpektapar tayfanın anırmalarını daha fazla dikkate almadan bu soruna kökten , tüm köpekleri bir daha çoğalmamak üzere itlaf ederek bir son vermesidir.

Yazıyı okuyan herkese selam olsun…

 

 

Bir yanıt yazın